O Spółce

Rynek

Rynek STS Holding SA

Rynek bukmacherski w Polsce

Najważniejszym rynkiem działalności spółki jest Polska, gdzie Grupa na koniec 2020 r. szacuje swój udział w polskim rynku zakładów bukmacherskich na 46% (pod względem obrotów, na podstawie danych Ministerstwa Finansów za 2020 r.). Choć Grupa zajmuje dominującą pozycję na polskim rynku, spotyka się ona z ciągłą konkurencją zarówno ze strony podmiotów o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i ze strony nowych podmiotów wchodzących na rynek.
W latach 2019-2021 na rynku pojawiło się dziewięciu nowych graczy. Przykładowo, Betclic i Betfan, po rozpoczęciu działalności w 2019 r., zdołały uzyskać odpowiednio 4,2% i 2,6% udziału w polskim rynku zakładów sportowych w 2020 roku (wg. Stowarzyszenia Graj Legalnie).

Spółki z branży zakładów bukmacherskich konkurują głównie przez poszerzanie oferty produktowej w postaci wprowadzania usług z potencjałem wzrostu, takich jak zakłady na żywo, zakłady bukmacherskie dotyczące sportów wirtualnych, zakłady bukmacherskie dotyczące wyników wydarzeń z dziedziny sportów elektronicznych (eSport), które STS oferuje od 2014 roku, lub inne formy zakładów bukmacherskich, takie jak symulowane gry w karty, wprowadzone przez STS w 2019 roku (BetGames).

Struktura polskiego rynku bukmacherskiego

46% STS
28% Fortuna
7% forBET
4% Betclic
3% LVBET
3% BETFAN
9% Others
This site is registered on wpml.org as a development site.