Grupa STS szacuje, że skorygowana EBITDA w 2022 roku wyniosła między 265 a 275 mln zł

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – w 2022 roku wygenerowała NGR na poziomie 663 mln zł, gdy przed rokiem było to 565 mln zł, co oznacza wzrost o 17% rok do roku. Wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS wyniosła 4,679 mld zł, gdy przed rokiem było to 4,492 mld zł. Liczba aktywnych użytkowników wyniosła zaś 783 tys., natomiast 693 tys. w 2021 roku. Grupa odnotowała w 2022 roku. 439 tys. nowych rejestracji (370 tys. w 2021 r.), a liczba klientów, którzy dokonali pierwszego depozytu wyniosła 317 tys. (249 tys. w 2021 r.). Wszystkie dane operacyjne znajdują się na historycznych maksimach. Ze wstępnych szacunków Grupy wynika, że skorygowana EBITDA w ubiegłym roku wyniosła między 265 a 275 mln zł.

W samym Q4 2022 Grupa wygenerowała historycznie najwyższy NGR w ujęciu kwartalnym, wyniósł on 200 mln zł, przed rokiem było to 136 mln zł. Wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS w Q4 2022 wyniosła 1,38 mld zł, gdy przed rokiem było to 1,218 mld zł. W IV kwartale 2022 roku liczba aktywnych klientów wyniosła 542 tys., w IV kwartale 2021 roku było to 386 tys. Liczba rejestracji w Q4 2022 wyniosła 202 tys., a rok wcześniej było to 87 tys. Liczba klientów dokonujących pierwszego depozytu w IV kwartale u.br. wyniosła 154 tys., rok wcześniej było to 60 tys.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami czwarty kwartał ubiegłego roku okazał się rekordowy. Kalendarz wydarzeń sportowych oraz Mistrzostwa Świata rozgrywane w Katarze przyczyniły się do wysokiej aktywności klientów. Nasza oferta przyciągnęła aż dwieście tysięcy nowych graczy w ostatnich trzech miesiącach roku. W trakcie samego mundialu mieliśmy blisko pół miliona aktywnych klientów mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Business update 22 PL
Business update Q4 22 PL

W 2023 roku Grupa planuje szereg działań, których celem jest zwiększenie rentowności prowadzonej działalności. W tym celu spółka reorganizuje działalność, skupiając się na Polsce i wygaszając aktywność w ramach licencji w Wielkiej Brytanii i Estonii. Wyniki operacyjne osiągnięte przez STS S.A. w 2022 roku wskazują na niezwykle wysoką atrakcyjność polskiego rynku. Spółka zamierza skoncentrować działania, by móc zagospodarować potencjał rozwoju w kraju.

Dane operacyjne za ubiegły rok jednoznacznie wskazują, że rodzimy rynek jest w fazie wzrostu i to mimo niezwykle trudnego otoczenia makroekonomicznego – wojny na Ukrainie, wysokiej inflacji oraz stagnacji gospodarczej. W związku z tym zamierzamy możliwie jak najpełniej wykorzystać ten potencjał i dalej umacniać się na pozycji lidera w kraju. W tym celu od początku bieżącego roku skupiamy naszą aktywność wyłącznie na Polsce. Naszym celem na niełatwy 2023 rok jest większa efektywność działalności i szereg oszczędności, które wdrażamy. Nowa umowa z PZPN, koncentracja na polskim rynku oraz szereg synergii wynikających ze zmian w strukturze Grupy pozytywnie wpłyną na naszą rentowność i pozwolą na uzyskanie dalszego wzrostu EBITDA dodaje Mateusz Juroszek.

Dane operacyjne 2022 – prezentacja

icon prospect

Dane operacyjne 2022 – prezentacja

Więcej

Dokumenty do pobrania

  ***

  Więcej informacji:

  Biuro prasowe STS

  e-mail: [email protected]

  ***

  O Grupie STS

  Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – została założona w 1997 roku. Portfolio usług Grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

  Grupa udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacji dedykowanych systemom Android i iOS oraz ogólnopolskiej sieci ok. 400 lokali stacjonarnych. Grupa cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Grupa jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.

  Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, Grupa jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

  Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych. Grupa angażuje się także we wspieranie esportu.

  Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. Grupa zatrudnia przeszło 1500 osób.

  Akcje STS Holding zadebiutowały na GPW w dniu 10 grudnia 2021 roku. Całkowita wielkość oferty publicznej wyniosła ok. 1,1 mld zł, natomiast kapitalizacja spółki wynikająca z ceny ostatecznej to ok. 3,6 mld zł. Inwestorzy nabyli 46 874 998 akcji, czyli 30% kapitału zakładowego STS Holding. Średnia redukcja zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych wyniosła ok. 87,2%. Mateusz Juroszek wraz z rodziną utrzymuje 70% akcjonariatu w spółce.