Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – wygenerowała od stycznia do czerwca br. przychody w wysokości 299 mln zł, co oznacza wzrost o 14% rok do roku. Zysk netto Grupy STS wzrósł w H1 2023 o 57% rok do roku, osiągając poziom 97 mln zł. Skorygowana EBITDA dla Grupy STS od stycznia do czerwca br. wyniosła 157 mln zł, czyli o 35% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W drugim kwartale bieżącego roku dalej optymalizowaliśmy procesy w ramach Grupy STS. W związku z tym w pierwszym półroczu istotnie poprawiliśmy zarówno wynik finansowy, jak i skoryg. EBITDA, których wzrosty wyniosły odpowiednio 57% i 35% rok do roku. Zakładamy, że w drugiej połowie roku aktywność naszych graczy będzie większa, co powinno pozytywnie przełożyć się na nasze wskaźniki operacyjne i finansowe mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

H1 23 Wyniki PL 1

W pierwszym półroczu 2023 roku Grupa STS wygenerowała NGR na poziomie niemal 346 mln zł, gdy przed rokiem było to 296 mln zł. Oznacza to wzrost o niemal 17% rok do roku. Od stycznia do czerwca 2023 roku wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS wyniosła 2,302 mld zł, gdy przed rokiem było to 2,189 mld zł. Oznacza to wzrost o 5% rok do roku. W pierwszym półroczu 2023 roku liczba aktywnych użytkowników wyniosła zaś 412 tys. Grupa odnotowała w pierwszej połowie 2023 roku 109 tys. nowych rejestracji, a liczba klientów, którzy dokonali pierwszego depozytu wyniosła 72 tys.

Grupa STS w 2023 roku zakończyła działalności na rynkach zagranicznych (licencje w Wielkiej Brytanii oraz Estonii), zamykając możliwość rejestracji kont. Celem reorganizacji jest możliwie pełne wykorzystanie potencjału rynku polskiego.

W dniu 7 lipca 2023 r. Entain Holdings (CEE) Ltd ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji STS Holding S.A. Wezwanie zostało ogłoszone w związku z zamiarem nabycia przez Entain Holdings (CEE) Ltd 156.725.958 akcji, łącznie reprezentujących 100% kapitału zakładowego STS Holding. W dniu 24 sierpnia 2023 r. Entain Holdings (CEE) Ltd w wyniku rozliczenia transakcji, nabył łącznie 155 591 656 akcji STS Holding S.A.

Entain Holdings (CEE) Ltd jest spółką zależną Entain PLC. Entain PLC posiada 67,5% udziałów Entain CEE. Emma Capital posiada 22,5% udziałów, natomiast fundacje rodzinne Mateusza i Zbigniewa Juroszków posiadają 10% udziałów. Entain Holdings (CEE) Ltd, poza Grupą STS, jest właścicielem również chorwackiego lidera rynku – SuperSport.

***

Więcej informacji:

Biuro prasowe STS

e-mail: [email protected]

***

O Grupie STS

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – została założona w 1997 roku. Jednostką dominującą najwyższego szczebla dla Grupy STS jest Entain PLC. Portfolio usług Grupy STS obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

Grupa udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacji dedykowanych systemom Android i iOS oraz ogólnopolskiej sieci ok. 400 lokali stacjonarnych. Grupa cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Grupa jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.

Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, Grupa jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, Rakowa Częstochowa, Korony Kielce, GKS Katowice, Jagiellonii Białystok, Zagłębia Lubin, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Widzewa Łódź oraz drużyny siatkarskiej Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Grupa angażuje się także we wspieranie esportu.

Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ok. 400. Grupa zatrudnia ok. 1200 osób.