W Q1’23 marża skoryg. EBITDA wyniosła 45,7%

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – wygenerowała od stycznia do marca br. przychody w wysokości 153 mln zł, co oznacza wzrost o 7% rok do roku. Zysk netto Grupy wzrósł w I kwartale 2023 roku o 20% rok do roku, osiągając poziom 54 mln zł. Zysk netto głównej spółki operacyjnej Grupy – STS S.A. – wyniósł 70 mln zł, co oznacza wzrost o 18% rdr.

Skorygowana EBITDA dla Grupy STS w pierwszym kwartale br. wyniosła 80 mln zł, czyli o 12% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Co więcej, skorygowana EBITDA dla Grupy STS w Q1’23, z wyłączeniem działalności na licencji brytyjskiej i estońskiej, wyniosła ponad 82 mln zł.

W pierwszym kwartale 2023 roku wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki operacyjne oraz finansowe. Poprawiliśmy kluczowe wskaźniki operacyjne względem pierwszego kwartału 2022 roku, który wówczas był rekordowym okresem w historii firmy. Pomimo wysokiej bazy z Q1’22 wygenerowaliśmy jeszcze lepsze rezultaty i pod względem zysku netto ostatni kwartał dla STS S.A. był rekordowy w historii spółki. Nieprzerwanie notujemy niesłabnące zainteresowanie i wysoką aktywność naszych graczy. Spodziewamy się utrzymania tego trendu do końca rundy wiosennej lig piłkarskich. Ponadto jesienią, po powrocie krajowych oraz międzynarodowych rozgrywek piłkarskich, aktywność graczy i ich liczba powinny pozytywnie przełożyć się na wyniki Grupy mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Financial highlights 23 Q1 PL

Wartość zawartych zakładów w I kwartale 2023 roku w STS S.A. (bez działalności w Wielkiej Brytanii i Estonii) – głównej spółce operacyjnej w Grupie STS – wyniosła 1,193 mld zł i była wyższa o 16% rok do roku, gdy w I  kwartale 2022 roku wyniosła 1,026 mld zł. Od stycznia do marca br. NGR dla STS (bez działalności w Wielkiej Brytanii i Estonii) wzrósł o 12% rdr. z 156 mln zł do 175 mln zł. W trzech pierwszych miesiącach br. STS wypracował GGR na poziomie 305 mln zł (bez działalności w Wielkiej Brytanii i Estonii), przed rokiem było to 279 mln zł. Jest to wzrost o 9% rdr.

Grupa STS zakończyła działalności na rynkach zagranicznych (licencje w Wielkiej Brytanii oraz Estonii), zamykając możliwość rejestracji kont. Celem reorganizacji jest możliwie pełne wykorzystanie potencjału rynku polskiego, który pozostaje najistotniejszym obszarem działalności Grupy STS.
Wyniki operacyjne wskazują na niezwykle wysoką atrakcyjność polskiego rynku. Grupa zamierza skoncentrować działania, by móc zagospodarować potencjał rozwoju w Polsce.

***

Więcej informacji:

Biuro prasowe STS

e-mail: [email protected]

***

O Grupie STS

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lider rynku w Polsce – została założona w 1997 roku. Portfolio usług Grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

Grupa udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacji dedykowanych systemom Android i iOS oraz ogólnopolskiej sieci ok. 400 lokali stacjonarnych. Grupa cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Grupa jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.

Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, Grupa jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych. Grupa angażuje się także we wspieranie esportu.

Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ok. 400. Grupa zatrudnia ok. 1200 osób.

Akcje STS Holding zadebiutowały na GPW w dniu 10 grudnia 2021 roku. Całkowita wielkość oferty publicznej wyniosła ok. 1,1 mld zł, natomiast kapitalizacja spółki wynikająca z ceny ostatecznej to ok. 3,6 mld zł. Inwestorzy nabyli 46 874 998 akcji, czyli 30% kapitału zakładowego STS Holding. Średnia redukcja zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych wyniosła ok. 87,2%. Mateusz Juroszek wraz z rodziną utrzymuje 70% akcjonariatu w spółce.